1. YAZARLAR

  2. Ahmet Öztemel

  3. HER BAŞLANGIÇTA UMUT VARDIR
Ahmet Öztemel

Ahmet Öztemel

Yazarın Tüm Yazıları >

HER BAŞLANGIÇTA UMUT VARDIR

A+A-

Dertler, tasalar, gamlar, huzursuzluklar, iç karartıcı haberler-olaylar; kavgalar, dövüşler, tartışmalar, uzlaşısızlık; hoşgörüsüzlük, bölünmüşlük, tarafgirlik… Coğrafyamız başta tüm dünyadaki kan, gözyaşı… Silaha, savaşa, kan dökmeye harcanan paralar, zenginleşen silah tacirleri, gençleri zehirleyen uyuşturucu tacirleri; çevreyi bilinçsizce, hoyratça yok etme, ülke kaynaklarımızın çar-çuru.. Eğitimdeki kargaşa.. Ülkemin geleceği meslek eğitiminin önemsenmemesi ve yok olan sanatlarımız.. Bölücü terör örgütlerine verilen destekler…Hainlerin tuzağına düşen toplum.. Şehit haberleri.. İstikrarsızlık..  Artık bıktığımız, belki kanıksadığımız tüm kötülükler son bulsun.

Toplumun olmazsa olmazı ailelerde huzur, gelir, sağlık artsın. Birlik ve beraberlikte, milli-manevi değerlerde buluşulsun. Toplumsal uzlaşma ve kaynaşma önem kazansın. Birlikte var olup birlikte kazanacağımız unutulmasın. Ülkem şer odaklarının hedefinden çıksın, yeni oyunlara gelinmesin. Gelişmiş ülkeler, yaşanabilir ülkeler, insani değerler, şeffaflık listelerinde daha da önlere, lâyık olduğu sıralara yükselsin. Konyam; Yöneticilerimizin vaatleri tozlanmış dosyalarda kalmasın, yaşam alanlarında hayat bulsun. Yaşam standartlarımız ve gelir düzeyimiz artsın. İşsizlik, iş kazaları, trafikte yiten can ve mallar son bulsun. Sn. Tahir Akyürek’in 5 milyon turist hedefine ulaşılsın. KOGAT önderliğinde mutfağımız istenilen hedefe ulaşsın, Gaziantep mutfağının başarısını yakalasın. Sanayi Odamızın başlattığı “Made in Konya” hedefi amacına ulaşsın. Konyaspor kentimin gücü ve taraftarının desteğiyle uyumlu büyük başarılara kavuşsun. 

Gönlünüzden neşe, evlerinizden sağlık, mutluluk, huzur, bol ve helal para, işyerlerinizden hayırlı müşteriler eksik olmasın. Dualarınız kabul, ibadetleriniz makbul olsun. 2016 yılı bu yıldan çok daha güzel, kazadan-beladan-afetlerden uzak olsun. Her başlangıçta umut vardır. Yeni yılımız kutlu olsun

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT