“Konya Şeb-i Arus için İstanbul’a gidiyormuş “ Yuh olsun size!

Belki bizim babalarımız “Minareyi kaybetme” nasihatleri ile büyüdüler. O günden bu güne yıllar kısa gibi görünse de hızla gelişen teknoloji ile değil Konya-İstanbul artık Konya-Pekin bile arka sokak olmuş durumda.
Dünya bu ışık hızı ile gelişmeye devam ederken ne acıdır ki biz bazı konularda hala faytonda olduğumuzu göremiyoruz.
İstanbul’da öğrenim gören ama 10 günde bir de ailelerinin yanlarına gelen eğitimlerini sürdüren, kendilerini yetiştiren ve kıyaslama yapabilen genç nesiller Şeb-i Arus’u dahası Konya ve İstanbul’u öyle güzel görüyorlar ki “yazık” demekten, biraz daha dertlerince de oturup ağlamaktan, son çare de dua etmekten başka yol kalmamış durumda. 
Önce İstanbul’da kafanızı nereye çevirirseniz her köprüde, her duvarda göreceğiniz “Şeb-i Arus” duyuruları.


foto-010.jpg


Bundan dün itibari ile Konya’da kaç tane vardı?
….
Geçtik.
Çünkü biz her sene papağan gibi aynı şeyleri yazmaya başladık. Allah razı olsun siyasetçilerde yedikleri kebaplar sonrası verdikleri “Şeb-i Arus Konya’nındır” demeçleri ile …..lara suyu serpip gitmekte ve değişen hiçbir şey olmamaktadır. Bütün bunları niye yazdım?
Her sene törenler süresince sarraflarımızda açılan stantlara katılırlar hem reklamlarını yaparlar hem de millet gibi para kazanırlardı.
Bu sene de Konya’daki törenler için beş firmamız yine stant yeri için müracaat etmiş.
“Yetkili ve etkililer” karar vermişler, “Beş sarraf ve kuyumcuya stant veremeyiz. Oturun kura çekin içinizden sadece birine veririz”…
Sonuç mu?
Hiçbirine stant verilmemiş.
İşte bu sonucu dün sabah duydum ve bugünkü bu yazımızı yazmaya karar verdik.
Konyalı sarraf, Konya’daki Şeb-i Arus için stant bulamayınca tası tarağı toplamış İstanbul’daki Şeb-i Arus’a gidiyormuş.
…..
Bunların içinde AK Parti’nin, MÜSİAD’ın en baba isimleri de var.
Ne derseniz beyler? Işık hızı çağında sizi yürekten tebrik ediyorum. Siz bu çağda lafla gemiyi karada yürütüyorsunuz ya. Siz çok başarılısınız. Aferin size. 

GÜNÜN OKKALI SÖZÜ
Acılar güçlü, gözyaşları cesur, hayal kırıklığı akıllı yaparmış 

NE ZAMAN ADAM OLURUZ?
Meram Eğitim Araştırma Hastanesi önünde polise rağmen uygunsuz park yapma huyundan vazgeçtiğimiz zaman ADAM oluruz.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
8 Yorum