Muhammet Yavaş

Muhammet Yavaş

Konya'nın karanlık yüzü

Konya'nın karanlık yüzü

Konya, Mevlana'nın şehri, tarihi ve maneviyatıyla öne çıkan bir şehir. Fakat karanlık çöktüğünde bu güzel şehrin sokaklarında bambaşka bir hava hâkim oluyor. Özellikle son zamanlarda artan suç oranları, Konya'nın bu karanlık yüzünü gözler önüne seriyor.

Konya'nın bazı cadde ve sokakları, özellikle geceleri, adeta tehlikeli birer labirenti andırıyor. Yetersiz aydınlatma ve denetim eksikliği, hırsızlık, gasp ve uyuşturucu ticareti gibi suçların artmasına zemin hazırlıyor. Bu karanlık atmosfer, özellikle gençler için büyük bir tehdit oluşturuyor.

muhamet-yazi-001.jpg

Konya'nın karanlık semtlerinde, gençler alkol ve uyuşturucu bağımlılığına sürükleniyor. Özenme ve arkadaş ortamı gibi faktörler, bu tehlikeli yollara girmelerine sebep oluyor. Bir kez bu karanlığın içine çekilen gençler, geri dönmek için büyük bir mücadele vermek zorunda kalıyor. Bu karanlık tabloya karşı en önemli sorumluluk ailelere düşüyor. Ebeveynler, çocuklarını bu tehlikelerden korumak için gerekli tedbirleri almalı. Gece geç saatlerde sokağa çıkmalarını engellemeli ve arkadaş ortamlarına dikkat etmeliler.

KONYA'NIN MANEVİ VE TARİHİ GÜZELLİĞİNE KARANLIĞIN GÖLGESİ DÜŞMEMELİ

Konya'nın bu karanlık yüzünü aydınlatmak için hepimize görev düşüyor. Ebeveynler, çocuklarını korumak için bilinçli olmalı, gençler için Konya'da daha büyük adımlar atılmalı. Birlikte hareket ederek Konya'yı, maneviyatının yanı sıra güvenliğiyle de daha örnek Konya haline getirebiliriz.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Muhammet Yavaş Arşivi

Meta

28 Haziran 2024 Cuma 00:03
SON YAZILAR