1. YAZARLAR

  2. İlker Kırnaz

  3. Şşşt Şşşt Sakin Ol…
İlker Kırnaz

İlker Kırnaz

Yazarın Tüm Yazıları >

Şşşt Şşşt Sakin Ol…

A+A-

            Kasımpaşa mücadelesinden sonra kamuoyunda dillendirilmeye başlanan UEFA hayalleri, ne yazık ki o karşılaşmadan sonra oynanan 4 mücadele neticesinde tekrar kümede kalma hesaplarına dönüştü. Konyaspor’un o hayalleri kurması için çok erken olduğunu Kasımpaşa maçında alınan galibiyetten sonra da söylemiştim. Gerek oyuncu kalitemiz gerekse şehrin motivasyonu UEFA heyecanı için henüz yeterli değil. Sonuç olarak yeniden asıl hesaplama yapmamız gereken noktaya adapte olduk diyebiliriz.

               İlk yarıda düşme hattındaki rakipleriyle kendi sahasında oynadığı karşılaşmaların tamamını kazanan Konyaspor, ne yazık ki ikinci yarıda aynı başarıyı gösteremiyor. Kendinden üst skalada bulunan takımları çok rahat geçen temsilcimiz, asıl puan alması gereken karşılaşmalarda sahadan hep boynu bükük ayrıldı. Bunun birçok nedeni var tabii ki, ancak bu nedenlerin en başında bu karşılaşmalara motive olamamak geliyor. Son 4 haftadaki oyun kalitesinde yaşanan inanılmaz düşüş, kritik oyuncularımızın sakatlığı da bu sonuçları hazırlayan etkenlerden. K.Erciyesspor karşılaşmasına mutlak puan parolasıyla hazırlanan Konyaspor, iskelet noktasındaki eksikliklerinin faturasını aldığı mağlubiyetle ödemiş oldu. Özellikle savunma hattında Selim’in olmaması ve yerine uzun haftalardır sakatlığı nedeniyle oynamayan Ali Turan’ın oynaması alınan mağlubiyetteki baş etkenlerden biriydi. Nitekim Erciyesspor mücadelesinde verdiğimiz tek pozisyonda kademe hatası yaparak golü de kalemizde görmemize neden oldu. Bu satır ve sütünlarda haftalardır ileri uçta Thorvaldsson’un etkisizliğinden bahsettim. Cumartesi günkü mücadelede de yine Konyaspor’u 10 kişi oynatan oyuncuydu Thorvaldsson!!! Tabii ki bu puan kayıplarını birkaç oyuncumuza bağlamak da haksızlık olacaktır. Konyaspor takımı 4 haftadır sahada yokları oynuyor. Bunu da göz ardı etmememiz gerekiyor. Takım halinde yaşanan bu formsuzluk da beraberinde puan kayıplarını getiriyor. Ancak umutları kırmaya gerek yok. G.Antep karşılaşmasında Gekas’ın oynama ihtimali, Selim’in de cezasını tamamlamış olması sanıyorum takımı toparlayacaktır. Herkes rahat olsun, bundan sonra oynanacak 10 karşılaşmada alınabilecek 9-10 puan bence yeterli olacaktır. Diğer takımlarla açılan puan farkının azalmasından ve o stresi yeniden yaşamak zorunda kalmamızdan dolayı bu eleştirileri yapıyoruz. Haksız da sayılmayız zaten teknik direktörümüz Mesut Bakkal da bu tür demeçler veriyor haftalardır. Takımın mücadele azmi yeterli olabilir ancak telafisi olmayan haftalarda biraz daha dikkatli ve konsantre olmamız gerekiyor açıkçası.

               Birkaç sözümüz de takımımızda yıllardır ciddi şans bulan BİZİM ÇOCUKLARA olacak. 3 sene önce alınan transfer yasağı neticesinde forma bulan gençlerimizin çoğunda ne yazık ki geçen bu 3 sürede fazla bir gelişme göremedik. İsim vermenin şu aşamada çok doğru olmadığını düşünmekle beraber, bu tip genç oyunculara Türkiye liglerinde Konyaspor kadar şans veren bir takım da şu an itibariyle gözükmüyor. Dikkat edilirse 2 ya da 3 oyuncu şans bulabiliyor diğer takımlarda. Ancak Konyaspor takımında zaman zaman bu oyuncuların 4-5 tanesi birden şans buldu. Ne yazık ki bu şansları doğru kullandıklarını söyleyemeyiz. Bence kollarına taktıkları bu altın bileziğin farkında olsunlar, aksi durumda gelecek sene Fethiyespor’un kulübesinde bile yer bulamayabilirler…

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT