1. YAZARLAR

  2. İlker Kırnaz

  3. Tıngır Mıngır...
İlker Kırnaz

İlker Kırnaz

Yazarın Tüm Yazıları >

Tıngır Mıngır...

A+A-

Sezon başından bu yana sürekli inişli çıkışlı bir grafik çizen Konyaspor, İstanbul’da oynadığı İst. Başakşehir Bld. karşılaşmasının tamamında da bu profile yakın bir görüntü verince, gelgitleri bol ancak skoru olmayan bir karşılaşma izledik. Herşeye rağmen ligin diri ekiplerinden biri olan Başakşehir karşısında deplasmandan alınan 1 puanı başarı olarak görmek gerekiyor.

Cezalı Ömer Ali’nin yerine Fuchs, sakat Djalma yerine de Kenan ile mücadeleye başlayan Konyaspor, karşılaşmanın genelinde kontrollü ama oyunu da önde kabul eden bir anlayış izledi. Zaman zaman kalemizde gördüğümüz pozisyonları da kalecimiz Kaya ile bertaraf edince her geçen an 3 puana daha çok inanmaya başladık. Ancak Hasan Kabze ile yakalanan 2 net pozisyonda gol elde edemeyince 1 puana razı olduk. Karşılaşmanın içindeki pozisyonların sayısı ve oluş biçimi bile aynıydı aslında. Bu bile bu mücadelenin sonucunun beraberlik dışına çıkmayacağını bizlere gösterdi adeta. Konya’da haftalardır şov yapan Büyük Konyaspor Taraftarı, İstanbul’da klasiklerine bir yenisini daha ekledi ve yaklaşık 750 kardeşimiz takımımızı maç başından sonuna kadar destekleyerek alınan 1 puanda büyük emek sahibi oldular. Konyaspor’un genel yapısı itibariyle bu sezon bu tip karşılaşmaları oynamaya devam edeceğiz. Özellikle kaybetmemenin çok daha önemli olduğu haftalara girilirken alınan bu 1 puanlar hem takımdaki özgüveni üst seviyeye çıkarıyor hem de alt klasman ile araya koyduğumuz 5-6 puanlık makası koruyoruz. Bu nedenle oynanacak karşılaşmalarda da fazla beklentiye girmeden az golle çok puanı nasıl alırız bunun hesabında olmamız gerekiyor. Son karşılaşmada da net olarak görüldü ki Konyaspor’un bu sene özellikle hücum noktasında oyuncu istikrarını yakalayamamış olması bu kısırlığın ana nedeni durumunda. Marica 2 haftadır sakatlığı sebebiyle oynayamıyor ama kamuoyu bu oyuncunun sakatlığının ne olduğunu yine bilmiyor. Djalma’nın sakatlığında da olduğu gibi Marica’nın takıma dönüşü 3 hafta ile başlayıp 3 ayı bulmaz inşallah. Yönetim kurulumuzdan ya da menejerimizden bu konuda açıklama beklediğimizi de belirtelim.

Sar sar sar makarayı, Çöz çöz çöz makarayı

Ülkemizin lokomotifi diye lanse edilen Fenerbahçe ve Galatasaray’ın önceki gün oynanan karşılaşmasından önce bilindiği gibi evsahibi kulübün taraftarları koreografi çalışması yaptılar. Kale arkasına kurulmuş makara sistemiyle açılan branda ve diğer kale arkasındaki taraftarın aşağıya doğru indirdiği Fenerbahçe bayrağı. Ulusal basın da bunu muhteşem koreografi diye lanse etti. Çalışmanın tamamı bilgisayar üzerinden dizayn edilmiş ve minimum emek ile yapılmış. Ama bu bile ulusal basında nasıl yankı buluyor görüyoruz, okuyoruz. Konya’da ilk defa bu sezon yapılmasına rağmen inanın bana 10 kat daha kaliteli görüntüler vardı. Şehrimizin ileri gelenlerinden ricamız bu tür organizasyonlara maddi noktada sponsor olmalarıdır. Dünkü koreografinin para harcanması dışında hiç bir özelliği yoktu. Ama Konyaspor taraftarının aklındaki projeler dünya çapında yankı uyandıracak türde projeler ve tıkanılan tek nokta maddiyat ya da sponsor. 2.5 milyonluk Konya’da dünya çapında reklam yapmak isteyecek birileri de mutlaka çıkacaktır diye düşünüyorum ve yazımı küçük bir çocuk şarkısının dörtlüğüyle noktalıyorum;

Sar sar sar makarayı,

Çöz çöz çöz makarayı;

Bir şöyle, bir böyle;

Aslan geliyor, kaplan geliyor;

TIP...

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT