TÜRK DÜNYASININ SEVDALILARINA BİR ŞEYLER Mİ OLDU?

Bu hafta sonunda yine sizlerle birlikte olmanın şükrü içerisinde bir kaç sıkıntılı konuyu yine paylaşacağız. Çünkü bu bizim imtihanınız. Artık çok korksak da mesleğimizin kara sevdalısı olarak kendi küçük dünyamızda dönmeye devam ediyoruz.

Mustafa Ç…. isimli okurumuz samimiyetimize güvenerek şöyle yazmış;

Mustafa Kavuş hakkında

Merhabalar Sayın Özteke,

Sayın Mustafa Kavuş’u tanımadığım için hakkında söylediklerinize itiraz etme ya da söylediklerinizi tasdik etme şansım yok.

Ne var ki ara başlıkta kullandığınız tanımlamaya itiraz ediyorum.

Sayın Mustafa Kavuş, Meram’ın yeni başkanı değil henüz, sadece başkan adayı. Başkan adaylarından birini seçimlerden elli gün önce başkan ilan etmek de hem diğer adaylara hem de seçmenlere saygı ile bağdaşmaz diye düşünüyorum.

Onun dışındaki düşünceleriniz için bugünden bir şey söyleme şansım yok. Seçilse de seçilmese de inşallah tüm adaylar “adamın kralı”dır. Böylece yarış kral adamlar arasında geçmiş olur.

En iyilerin yarışması siyaset adına da, ilçemiz ya da şehrimiz adına da, ülkemiz adına da bizi mutlu eder.

Saygılarımla…”

………….

Mustafa Bey dikkatiniz ve eleştiriniz için teşekkür ederim. “Başkan adaylarından birini seçimlerden elli gün önce başkan ilan etmek de hem diğer adaylara hem de seçmenlere saygı ile bağdaşmaz diye düşünüyorum.”…

Olayı “saygı” bağlamında değerlendirirseniz hak vermek isterim. Ama izin verirseniz biz Konya’da merkezde Büyükşehir, Meram, Selçuklu, Karatay bağlamında matematiksel olarak seçmen sayısı partilerin son seçimlerde aldıkları oy, o günden bugüne artan seçmen sayısı olarak değerlendirdiğimiz zaman saygısızlık yapmadan, diğer Başkan adaylarına da saygı duyarak diyoruz ki, “Sandıklar açılmadan AK Parti’nin mevcut başkan adayları seçimin galipleridir” …

Biz sadece ve sadece matematiksel olarak, bizim matematikte öğrendiğimiz ihtimal hesapları ya da olasılık üzerinden böyle bir değerlendirme yaptık.

Eleştirinize bir kez daha saygı duyarken Uğur İbrahim Altay, Mustafa Kavuş, Hasan Kılca ve Ahmet Pekyatırmacı’nın Allah verdiği canı almaz ise şimdiden “başkan” olduklarını bir kez daha ifade etmek isterim.

Başka yerlerde başka mevzularda gerçekçi yorumlar yapamıyoruz hiç değilse rakamlara bakıp biraz doğru tahminde bulunup kendimizi mutlu hissetmek istedik.

ALTI AYDIR YOLUN

ORTASINDA DURAN DİREK…

Bizim her yerden her kesimden vefalı ve samimi okurlarımız vardır.

Lütfen şu fotoğrafa dikkatlice bakar mısınız?  

 

foto-1-561.jpg

“Uğur Bey altı aydır bu direk bu yolun tam ortasında duruyor. Trajikomik bu durum inşallah trajediye dönmeden kaldırılır. Burası Derbent Polis Karakolunun tam arkası, özellikle geceleri burada çok büyük sıkıntı yaşanıyor

…………….

Allah korusun gerçekten günümüz için çok acı bir kare bize ulaştı. Hele hele bu durumun 6 aydır bu şekilde olması Derbent’teki dostlarımız adına bizleri de üzdü ve düşündürdü.

TÜRK-KAZAK DOSTLUK GECESİNDE

ASKAT DAVUTULU NİYE KONUŞTURULMADI?

Dün gazetemize ziyarete gelen ekipler ve dostlarımız arasında İyi Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Oğuz Şimşek Bey ve partililer de vardı. Başkan adayı bu nezaket ziyaretinde görüşlerini açıkladı. Bunları gazetemizde ve internet sayfamızda okuyabilirsiniz.

Ama sohbetin son bölümünde Oğuz Bey’in iddiası kafa karıştırdı.

Hatta bir ara bize döndü ve “Bu konuyu araştırın ve dile getirin Uğur Bey vebaliniz var” demez mi?

Oğuz Bey 14 Kazakistan’da görev almış Türkiye-Kazakistan Dernekleri ve STK larının bir araya gelmesinde rol almış. Neyse önceki günde şehrimizde Türk-Kazak dostluğu konulu bir konferans varmış. Kazakistan’da hükümetin de 14 yıl boylunca kendisine verdiği desteği ve iki ülke arasındaki güzel samimi işbirliğinin temelinde harcı olduğuna inanan Oğuz Bey, Ankara’dan Büyükelçiliğin resmi makam aracı ile Konya’ya gelen Kazakistan Büyükelçiliği Müsteşarı Askat Davutulu’nun gelen bir siyasi telefon ile konuşma yapmadığı ve geceden ayrıldığını söylüyordu. Konferansa MHP’li, Büyük Birlik Partili ve CHP’li teşkilat mensuplarının bile geldiğini belirterek “bu olay araştırılmalıdır” diye üstüne basıyordu.

Biz de kaşınmadan, haddimizi aşmadan, derinlere dalmadan sadece tozumuzu kaldırdık ve yerel gazeteci olarak bugünlük noktayı koyduk. 

İyi tatiller.

GÜNÜN OKKALI SÖZÜ

İnsanlar tarağın dişleri gibi eşittir. Hiç kimsenin başkası üzerinde -Allah korkusu hariç- bir üstünlüğü yoktur.

 

NE ZAMAN ADAM OLURUZ?  

Toplu taşıma araçların herkesi rahatsız ederek yüksek sesle cep telefonundan video izlemediğimiz zaman daha iyi ADAM oluruz.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
11 Yorum