1. YAZARLAR

  2. Uğur Özteke

  3. “AYIP VALLA YA, BU NE?”
Uğur Özteke

Uğur Özteke

Yazarın Tüm Yazıları >

“AYIP VALLA YA, BU NE?”

A+A-

Bugün yine sizlerin dürtmesi (!) ile birkaç farklı konuya değinmek istiyoruz.

Önce vekilimiz Sayın Prof. Dr. Mehmet Babaoğlu hocamıza teşekkür ederek yazımıza başlayalım. Dün sabah bizi ilk arayanlardan ve bilgilendirenlerden olan vekilimiz Beyşehir Yolu ile ilgili bizleri bilgilendirdi. Her şeyden önce Sayın Babaoğlu lafı dolandırmadan dolaştırmadan yazdıklarımızın doğru olduğunu ifade ettikten sonra yol yapımının niye bu kadar uzadığı konusunda da yeni açıklamalarda bulundu.

Mevcut yolun ve özellikle de Beyşehirli kamyoncular ve sürücülerden gelen istekler doğrultusunda iki ayrı yerinde yeni proje çalışması olduğu için yapım çalışmalarının sürdüğünü söyleyen Sayın vekilimiz, yolun Konya bölümünde Akyokuş kısmında ise Karayollarının mevcut asfaltın üzerine yeni ve ikinci bir sıcak asfalt dökümü yaptığını söyledi.

Yani anlayabildiğimiz kadarı ile bu yol geç de olsa bir olacakmış ama tam olacakmış. Uçakların inebileceği güzellikte bir asfalt dökülüyormuş buraya.

Vekilimin bu açıklamaları ve bilgilendirmeleri için kendilerine bir kez daha teşekkür ederiz.  

PROJEKSİYONLARI “DEMİR KAFESLE”

KORUNAN ÜNİVERSİTE İÇİN DÜŞÜNDÜREN BİLGİ

Bir okurumuz oldukça kızmış. Bir üniversitemizde yaşadığı olay onu bir yerde çok haklı olarak öfkelendirmiş. Konyalı olan ve zekası becerisi ile çok iyi bir konumda bulunan okurumuz bakın gördüğü olaydan öyle etkilenmiş ki bize şöyle döşenmiş;

“Bir vesile ……….. üniversitesine gitmek zorunda kaldım. Oradaki öğrenciler ve hocalar hatta Sayın Rektör adına utanılacak bir tabloyla karşılaştım. İyi ki orada hoca ya da öğrenci değilim dedim. Ben 9 Eylül’de okudum. Arkadaşlarımdan ODTÜ ve Boğaziçi’nde okuyanlar var onların okullarını ziyaret ettiğim günleri düşündüm. Evet, doğru hatırlıyorum sonra ODTÜ'de doçent bir arkadaşımı aradım. O da benim hatırladıklarımı doğruladı.

….. üniversitesi sınıflarında projeksiyonlar neden demir kafesler içinde?

Onlara zarar vermeyecek insanları öğrenci olarak seçtikleri için mi?

Yoksa okul yönetimi öğrencisine güvenemediği için mi?

Öğrenciyi kafese alsalar muz ve kabuklu yemiş parası çok tutacağı için projeksiyonları kafese koymak mı daha ucuzdu?

Projeksiyonu demir kafeste olmayan bir okulda okuduğum için şükrettim Allah’a.

Öğretim görevlileri öldürüldüğü için istifa eden rektör aklıma geldi...

Projeksiyonları demir kafesler de yaşatmak ya da onlara zarar vermeyecek öğrenci seçme yeteneğinde olmak ya da onu koruduğu öğrencilere bunu öğretmek. Taşrada üniversite okumak böyle bir şey olsa gerek. Aynı projeksiyonlar gibi fikirler de yaşam tarzları da düşünceler de demir kafeslerde, o yüzden bir milim ileri gidemiyor öğrenci sayısı artıyor ama nitelik artmıyor…

Bir okurun …..

SAĞLIKTA DERT BİTMEZ

Bu sıkıntılı cümleleri ve yaşadıkları ile hayal kırıklığına uğrayan, çok üzülen çaresiz bürokrat kendi dairesinde 1 numara olan dost isim bakın dün sabah saat 9.28’de bize aşağıdaki fotoğrafı gönderiyor ve şöyle sitem ediyordu;

“Koskoca Meram Eğitim Araştırma Hastanesinde ne acil servisinde ne de diğer servislerinde yarım saattir dolaşıyorum 94 yaşındaki babam için tekerlekli sandalye arıyorum maalesef.

1-192.jpg

Görevliler bilmiyorum der.

Ayıp valla abi ya bu ne

Adamı sandalyeyle dolaştırıyorum hastane içinde…

1 saat oldu ve hâlâ yok tüm birimleri dolaştım, işin garip tarafı görevlilerde ilgisiz bilmiyoruz diyorlar.”

………….

Bugünlük benden bu kadar, kızmaca darılmaca yok tamam mı?

 

GÜNÜN OKKALI SÖZÜ

Tarlalarınıza uğrayan mevsimleri nasıl kabul ediyorsanız kalbinizin de mevsim değiştirmesini kabullenmelisiniz, acı dolu geçen kışların geçmesini beklemelisiniz

 

NE ZAMAN ADAM OLURUZ?

Köprülü kavşak çalışmaları nedeni ile kesilen bazı hizmetler günlerce değil kısa bir süre sonra yeniden geldiği zaman daha iyi ADAM oluruz.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

2 Yorum