1. YAZARLAR

  2. Yusuf Koç

  3. BAŞLADI VAZGEÇİLMEZLER -1
Yusuf Koç

Yusuf Koç

Yazarın Tüm Yazıları >

BAŞLADI VAZGEÇİLMEZLER -1

A+A-

Zaman zaman yazarım. Şu madde bağımlılığı insanlığın yüz karası, en büyük belası diye… Hakikaten bu konuda bir kriz masası, yok bu az olur bir bakanlık oluşturulsa, sanırım çalışan hiçbir bireyi asla boş kalmaz.

 

Önceki senelere bakınca, ne kadar çok artmış bu madde alışkanlığı ülkemizde… Devlet sigara bir savaş açtı, başardı… En azından içenler azaldı.

 

Devletimizin hazirunu, keşke birazda diğer bağımlılıklara el atsa, sanırım çok faydalı bir iş yapmış olacak… Bağımlılık dedim ya, sanmayın sadece bitkisel veya kimyasal uyuşturucular…

 

Benim bağımlılıktaki diğer kastım, başka başka bağımlılıklar… Say say bitmez… Bana göre veya benim gibi düşünenlere göre tek bağımlılık yüce yaratıcımız ve onun emirleri olmalı…

 

Yoksa diğer bağımlılıkların bütün yolları şeytana hizmet etmekten geçiyor… Hem sağlık ve hem de zamanı öldürmekten başka da bir şey olmuyor.

 

Malum sağlık açısından bitkisel veya kimyasal uyuşturucular… Zaman açısından ise zamanın hırsızları… Kopyala yapıştır dizilerin senaryoları…

 

Her akşam bağımlısı olduğumuz bir diziyi bizlere çok izlettiren, ne dizinin oyuncuları ne de pahalı prodüksiyonu… Bir izleyici bu konu da şöyle diyor:

 

“Bir diziyi çok izlettiren şey izleyicilerin genelinin o dizi de kendilerinden bir şeyler bulmasıdır. İzlenmeyen diziler toplumun nabzını bulamamış, modern dünya zevkinden mahrum, imkânsız tasavvurların hâkim olduğu, klişeleşmiş artık usanç veren senaryo çöplüğüdür.

 

En kötü diziler onlardır, en iyi oyuncular kadrosunda olsa bile... Reytingleri yüksek olup sonra birden düşen dizilerde de durum böyledir. Senaryo tam kıvamındayken su katılıp cıvıklaşması… Senaryo nereye?

 

Ve tabi doğru çöpe, senaryo çöplüğüne… Hep söylüyorum iyi dizi yoktur, bir çizgi de devam edemezler düşüşler çıkışlar... Milleti oyalamak için bire birdir diziler, biz iyi dizi kötü dizi diye konuşa duralım adamlar önümüzde memleketi yangın yerine çevirenlerden haberimiz olmayacak.

 

Bir anlam da maksat oyalamak… Sinemayı bu yüzden seviyorum işte ay da en az bir en fazla hadi dört olsun ama bu diziler var ya tam bir vakit öldürme canavarı… Devam edecek…

Selam ve muhabbetle…

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT