1. YAZARLAR

  2. Uğur Özteke

  3. Baz istasyonları Artık Büyükşehir’inmiş
Uğur Özteke

Uğur Özteke

Yazarın Tüm Yazıları >

Baz istasyonları Artık Büyükşehir’inmiş

A+A-

Selçuk Üniversitesi, Çevre Mühendisliği Bölümünde öğretim üyesi olan, aynı zamanda TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Konya İl Temsilciliği görevinde de bulunan Doç. Dr. Bilgehan Nas hocamız cumartesi akşamı başlayarak gece yarısına kadar sosyal medya aracılığı ile gecenin zifiri karanlığında yağmur altında bir baz istasyonunun kurulma ihbarını Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’dan, bize kadar duyurmaya çalıştı. Bilgehan Nas hocamızın feryatları fotoğraflı idi. Bunlardan bazılarının biz sadece yazı bölümünü sizlerle de paylaşalım; 
“Başkanım Turkcell bu gece karanlığında BAZ istasyonu kurmaya konutlara 5 metre mesafede başladı”
“2 kat konut alanı parsele ruhsatsız BAZ istasyonu GECE karanlığında yapılıyor! Selçuklu Belediyesi bunu durdurmuştu!”
“Selçuklu Belediyesi Turkcell Baz İstasyonu 6 ay önce durdurmuştu. Ne değişti? Üniversite TOKİ Esenbahçe’de BAZ istemiyoruz!”
“Selçuklu’da durdurulan BAZ İSTASYONUNA vericiler GECE yerleştirildi! Tam bir gecekondu!”
…………….
Gün ağardığında ise hocamız aşağıdaki kareyi paylaşıyordu.

b2i4zbdicaaxdu0.jpg    

Evet konutların dibine koca baz istasyonu gece operasyonu ile böyle yerleştirilmişti! Bir vatandaşın geceden bu yana haykırışına sessiz kalamazdık. Öğle saatlerine doğru Selçuklu Belediyesi’nden bir yetkiliye ulaştık. Hocanın tweetlerini göstererek durumu sorduk. Yetkili arkadaş bir süre sonra döndü ve “Son yasa ile artık baz istasyonu yetkisi Büyükşehir’e geçmiş. Parasını da Büyükşehir alıyormuş” deyiverdi.
Hocam ve değerli okurlarımız bizde bu vesile ile öğrenmiş olduk. 
BİR İMAM HATIP MÜDÜRÜ
“SAĞ İKTİDARLARDAN YEDİĞİM
DARBEYİ SOL İKTİDARDAN YEMEDİM”
Milli Eğitim sistemindeki müdürlerin ve yöneticilerin parti merkezli son yazılı sözlü sınav işi bitti ama bize gelen sıkıntılardan derdin hala bitmemiş olduğunu anlıyoruz. Hafta sonunda düne kadar merkezde büyük bir okulun müdürü olan hocamız bakın bizden yazılı olarak nasıl yardım istiyordu;
“Abi duymuşsundur illaki bu tecrübeli iktidarın atadığı müdürler eskimiş pabuç gibi dama atılıp yerlerine paralelcileri atıyorlar. Eğitimin içinde bir aile olarak bu konuda 2 satır makale yazmanı beklerdik ama bir türlü olmadı. (Tabi siz yazdınız da bir kaçırdık ise özür dilerim) Paralel hizmete yakın veya içinde bir vekille, bir bilim adamı Konya eğitimini hallaç pamuğu gibi attı ve Konya’ya hizmet eden okul müdürlerine teşekkürü bile çok görerek kapının önüne koydu. Örnekler …………. v.b. şimdiden teşekkürler”
…………
Geçen günde 10 yılı aşkın bir süredir Merkez’de bir İHL’de müdür olan 20 yılı aşkın bir süredir de bu okulda olduğunu bildiğim bir hocam geldi. Dert aynı idi. Bir ara hocam “Uğur bugüne kadar sağ iktidarlardan yediğimiz darbeyi vallahi sol iktidarlardan yemedik” dediği günün gecesinde uykumu kaçırmıştım.  
…………
Değerli siyasetçi büyüklerim, elçiye zeval olmazmış değil mi?

GÜNÜN OKKALI SÖZÜ
Değil yıldız, gökyüzü kaysa, nasibinde yoksa nafile...

NE ZAMAN ADAM OLURUZ?
Sille’deki yeni tek yön kuralını uygulatabildiğimiz zaman ADAM oluruz.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

2 Yorum