Ramazan Geldi, Tatil Başladı !…

Bugün oruç 1.

Konya son günlerde özellikle bugüne hazırlandı.

Durun yanlış anlaşılmasın bizim “hazırlık”tan kastımız bir yerlere Ramazan ayı diye para aktarma (!) çalışması değil, şehir insanında iş dünyasından bürokratlarımıza “Ramazan ile birlikte bu şehir yatar”… kanısıdır.

Ne kadar doğru, ne kadar yanlış? Bilmiyorum.

Ancak bizim de bire bir yaşadıklarımız vardır.

Mesela bir inşaat ve onarım çalışması yaptırılacak. İşin verilmesi düşünülen iş adamımız “O tarihlerde biz bu işi yapamayız” diyor. Karşısında işi vermek isteyen insan soruyor “Niye?”… İş adamımız cevaplıyor “Ramazan. Çünkü ramazanda bizde işçi de çalışmaz, patronda”… diyordu.

Esnafın durumunu, bürokratın durumunu ya da insanımızın vites küçülterek birinci viteste çalışırmış gibi görüntü vermesine alışığız ama toptan fişi çekmenin nasıl olduğunu kulaklarımızla duyuyorduk.

Allah hakkımızda hayırlısını versin.

Bu şehir mübarek. Dolayısıyla insanı da(!)

“Havaların iyice ısınması ile bu şehirde oruç nasıl olacak?” bilmiyorum ama iftar sonrası sahura kadar çok güzel olacak o kesin. Çünkü yeme içme, keyif yapmada üstümüze yok.

Hadi lafı uzatmayalım. Anlayan anladı. Ramazanınız mübarek olsun.

CAMİ VE TÜRBE ZİYARETÇİLERİNE

YARDIMCI OLAMAZ MIYIZ?

foto-1-010.jpg

foto-2-010.jpg

Bu fotoğraflar bir okurumuz tarafından Şerafettin Camii önünden çekilmiş.

Ve bakın bu şehrin duyarlı insan ne diyor;

“Abicim Şerafettin Camii için ibadete ve ziyarete gelen insanlar için oturma bankı olmadığından dolayı ziyaretçiler cami önünde betonda oturmaktadırlar. Mübarek ay münasebeti ile camii ve türbelerimize ziyaretler daha da artacaktır. Buralara insanlarımızın ibadet öncesi veya sonrası oturabilecekleri yerlere bank yapılırsa insanlarımızda betona değil banka oturur ve kirli görüntü olmaz…”

GÜNÜN OKKALI SÖZÜ

Mutluluk, her yer karanlıkken, içindeki aydınlığa güvenmektir

NE ZAMAN ADAM OLURUZ?

Tuttuğumuz oruca, kıldığımız namaza uygun davranışlarda bulunduğumuz zaman ADAM oluruz. 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum