1. YAZARLAR

  2. Süleyman Sayan

  3. Siz mi kazandınız biz mi?
Süleyman Sayan

Süleyman Sayan

Yazarın Tüm Yazıları >

Siz mi kazandınız biz mi?

A+A-

Torku Konyaspor kötü gidişe dur deme adına çıktığı Gençlerbirliği maçından da sahadan farklı şekilde boynu bükük ayrılınca takım hakkında başka şeyler gündeme gelmeye başlamıştı. Aykut Kocaman bana göre doğru bir hareketle takımdan bazı oyunculara kesik atarak çıktı, Beşiktaş maçına…

Maçın skoru ne kadar önemliyse Aykut Kocaman’ın bu hareketi de o kadar önemliydi. 90 dakikanın ilk düdüğü çaldığında endişe merak ve heyecanı bir arada yaşadık. Sadece 3 dakika geçtiğinde ise endişe ve merak yerini azim ve hırsa bırakmıştı sahanın her yerinde koşan basan bir Torku Konyaspor görünce gözlerimizi onlardan alamadık. Dakikalar 19 gösterdiğinde ise yine bir Torku Konyaspor atağında tek suçu güçlü olmak olarak nitelendireceğimiz pozisyonda Djalma ve Torku Konyaspor’un tehlikeli olabilecek bir pozisyonu gereksiz bir şekilde bitiren hakem, öyle bir hakem ki bu pozisyonda kararı veren hakem beşinci altıncı diye nitelendirilen arkadaşlar, çıktıkları günden beri belki ilk kez bir pozisyona müdahale ettiklerini gördük ve şunu düşündük böyle müdahale edeceklerse hiç etmesinler daha iyi, yoldan buldukları insanları gel şurada90 dakika dur paranı al git diye bulunan insanlar mı merak ediyorum doğrusu bunu ayırt edemeyen adamın futbol bilgisinden yada niyetinden şüphe ederim.

Fual sonrası Tolga’nın kullandığı serbest vuruş ve Selim’in topu ıskalaması Mehmet Uslu’nun kademe hatasıyla orta sahayı ilk kez geçen ve ilk şutta golü bulan taraf oldular. Bu golün baskısından tribünler ve takım olarak kurtulmak sadece beş dakika sürdü baskılar ilk yarı sonuç getirmedi ve ilk yarı Beşiktaş’ın golüyle1-0 bitti. İkinci yarı daha muazzam bir Torku Konyaspor vardı sahada. Sağdan soldan Beşiktaş’ı öylesine bunalttılar ki yine hakem yetişti imdada. Veli’nin net fualünü es geçen hakem arkadaş ve Selim’in de hatasıyla 2.golü kalesinde gördük. Yılmadılar bastılar bastılar dakikalar 82 olduğunda bu defa günah çıkarttı Halis Özkahya ilk yarı vermediği net penaltı kırmızı karta karşılık penaltı olmayan pozisyonda çaldı penaltıyı. Atiba’nın da katkılarıyla Beşiktaş 10 kişi kaldı. Penaltı golü Torku Konyaspor’a belki yetmedi ama Torku Konyaspor % 69 topa sahip olmayla tüm ülke basını tarafından oynadığı oyunla taktir topladı. Maddeler halinde birkaç ana başlık altında karşılaşma ve takım için bir şeyler söylemek gerekirse

1-Son vuruşu kaliteli bir golcünüz olsa Beşiktaş bugün tarihi bir hezimet yaşayabilirdi. O zaman Gekas’ı neden gönderdiniz diye sorarlar adama

2- Kaleciniz vasat performans sergilese en kötü bir puan cepteydi. İtandje yan topları kötü diye gönderildi mevcut kalecilerin neresi iyi çözemedik.

3-Bu maç Aykut Kocaman’a yaptığı operasyonla ilgili ne kadar haklı olduğunu göstergesi gibiydi. Daha gitmesi gerekenler de var ama bu takımdan Borek neden gönderildi. İki maçta on gol yemiş takım bir Avrupa devi gibi nasıl top oynadı, Aykut Hoca’yı tebrik ediyorum.

4- Beşinci Altıncı hakemler Türkiye liglerinden derhal ihraç edilmeli verdikleri kararlar bir dert vermedikleri ayrı bir dert. Maçın orta hakemi kurallardan ötürü siyah yerine sarı forma giymek zorunda kalmış gibiydi.

5-Türkiye’de her kulvarda övülen takım İngiliz devi Tottenham’ı sahadan silen takım Beşiktaş’a karşı %69 topa sahip olup tek kale top oynuyorsanız eğer, sonuç ne olursa olsun takdir edilmelisiniz sizleri ayakta alkışlıyorum. Mağlup olsanızda Beşiktaş’ı sahadan sildiniz. Biz aslında bugün kaybetmedik kazandık bunu ilerleyen haftalarda birlikte daha net göreceğiz.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

1 Yorum