Süleyman Sayan

Süleyman Sayan

Yazarın Tüm Yazıları >

Tokat

A+A-

Kırk bin futbol severin tribünleri doldurduğu, Konya’da alışık olmadığımız derecede güzel görüntüler eşliğinde, bu yıl ligimizde Tribün rekoru kırarak başladı doksan dakika, futbola elverişli saha, taraftarların hazırladığı pankartlar, koreografi her şey çok renkliydi ilk on dakika takımda güzel top oynadı ama her şey yediğimiz ilk golde bitti aslında.

Aykut Kocaman’ın bu takım üzerinde yeni bir sistem geliştirmesi gerekiyor sanırım, en azından büyük takımlara karşı, önceki yazımda aynen şu cümleleri kullanmıştım.

 “Aykut Kocaman’ın artık klasik ama bir o kadar da tehlikeli stratejisinin Antep maçında ki bir örneğini yaşadık. İlk yarı ve ikinci yarı farklı iki anlayış. Bu maçın Antep maçından farkı Mersin takımı Antep’ten biraz daha diri, daha fazla takım gibi oluşuydu.  Orta alanda top çevirip rakibin zaaflarını görmek adına Aykut Kocaman’ın bir strateji oyunu tadında ilk yarıyı izlemesi sonrada gerekli önlemleri alıp maçı alması, tehlike kısmına gelince kalede görülen pozisyonlarda birinde ya da ikisinde golü kalenizde gördüğünüzde maçı çevirebilecek misiniz ya da her zaman her takıma bu taktik tutacak mı, bunu görmek için bir hafta beklememiz gerekecek sanırım.”

Aslında yazımın sadece bu kısmı bile bu konuyu özetlemeye yetiyor. Galatasaray takımı çok mu iyi oynadı hayır Aykut Kocaman’ın takımlarında en iyi yaptığı şey pas oyunu, akşam Galatasaray sadece bu oyunu bozdu ve ilk golü bulan taraf oldu. Hakemin arkasına sığınmıyorum ama kritik yerlerde verdiği saçma kararlar takımı çıkartmadı. Gol attınız da vermedi mi dediğinizi duyar gibiyim gol atmadık çünkü hakem bu pozisyonlar olmadan çok önce müdahalesini yaptı zaten.

Aykut Kocaman’ı eleştireceğim yer ise Tolga Ünlü Uğur inceman ve Rangelov artık bu takımda onbirde oynanamamalı 45 dakika Rangelov’a 60 dakika Tolga’ya nasıl dayandı anlayamadım. Elinizde Djalma Campos ve Torje gibi iki yetenek varsa bunları bu maçta oynatmak zorundasınız ha elinizde daha iyisi vardır oynatmazsınız o ayrı. Uğur İnceman  artık bitmiş ocak ayında İshak’ı takıma çağırın kötü oynayacaksa o oynasın yada alt yapıdan gençler gelsin onlar yapsın hata, diyelim ki bu hatalar onlara tecrübe olarak dönecek…

Torku Konyaspor takımına devre arası çok acil bir stoper, bir sağbek, bir ön libero ve birde golcü gerekiyor, Aksi taktirde işler umduğumuz gibi olmaz. Bu maçta bir iki fark yese takım Üzülürdüm böyle farklı yenilmek soğuk duş etkisi yapar, habersiz yenilen bir tokat gibi kendine getirir insanı… Bundan sonra ayaklarımız yere daha sağlam basar en azından taraftara düşen görev ise bir maç yenilebilir takım fark yiyebilir biz haftaya Gençlerbirliği’nden puan ya da puanlar alırız sonra ki hafta buraya Beşiktaş geliyor gene dolduralım, herkes görsün ki burası bir futbol şehri…

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT