1. YAZARLAR

  2. Uğur Özteke

  3. UĞUR BAŞKANIN EKİBİ, BAŞKANA AYAK UYDURMAK ZORUNDA
Uğur Özteke

Uğur Özteke

Yazarın Tüm Yazıları >

UĞUR BAŞKANIN EKİBİ, BAŞKANA AYAK UYDURMAK ZORUNDA

A+A-

Seçimler bitti yorgan gitti. Yani hani derler ya “Yorgan gitti kavga bitti”…

Yok, yok Konya’da kavga bitmez. Konya’da çekiştirme fesatlık bitmez. Bu nedendir diye sorarsanız hemen cevabı da hazırdır “Konya başkenttir”. Sonra da ilave edilir “Dünyada özellikle de İslam ülkelerinin başkentlerinin insanları tarih boyunca hep böyle zor imiş”.

Dün de bir dostum ile aynen bu konuları konuşurken karşımdaki zeki, akıllı ve genç dostum buna bir de şöyle ilave yapıverdi “Uğur abi tamam. Bu şehir başkent, ama bu şehrin yarısı Alâeddin’den geliyorsa yarısı da Sadettin Köpek’ten geliyor…”

Aha işte bize cuuuuk diye oturan bir teşhis.

Konya, AK Parti’nin kalesi.

Konya, Reis’e en büyük destekçisi olan şehir.

Konya, Başkan Uğur İbrahim Altay’a Türkiye genelinde en büyük desteği vererek hem Sayın Başkanı hem de Konya’yı kağıt üzerinde 1 numara yaptı.

Yapmaya yaptı ama vallahi ben şöyle bir etrafıma bakıyorum yapılanlara bakıyorum sonra da gelenlere Konya’da AK Parti’nin de, Uğur Başkan’ın da en büyük rakibi yine AK Partililer ve Reis’e gönül verenler.

Ne demek istediğimi birazdan hep birlikte okuyacağız, göreceğiz ve en sonunda da kısacık değerlendirmemizi yapacağız.

BU GÖRÜNTÜLERDEN BİZE NE? DEMEYİN

foto-1-632.jpg

Bu fotoğraf karesini pazar günü ailesi ile Almanya’dan Türkiye’ye gelen bir dostumuz gönderdi. Ardından telefon etti. Burası İstanbul TEM Otobanı imiş. Bu yola çöreklenen kadın, kız, kısrak AÇIZ, çocuklarım AÇ diye pankartlar açıp dileniyorlarmış.

Vallahi Allah rızası için ülkesini seven bir bürokrat bir siyasetçi İstanbul’da bir yetkiliyi arasında bu çirkin görüntülerin ve yalan dolanın önüne geçsin derim. Çünkü bu iş bu topraklarda yaşan hepimizin görevi olmalıdır diye düşünüyorum.

ŞEHİR ZEHİR SOLUYOR

Bizim sıkı takipçimiz şehir sevdalısı Fikret abimiz dün sabah bizimle şu fotoğraf karesini ve durumu paylaşıyordu;

 

foto-2-523.jpg

“Uğur abim selamlar.

Ufukta görünen duman 24 saattir yanan 500 Evlerdeki çöplük, çöp toplama sahası. Burada yıl içerisinde neredeyse iki ayda bir yangın çıkıyor/ çıkarılıyor. Bilemiyorum.

Lakin koskoca çöplüğün böyle kontrolsüz sönene kadar yanmasına mı müsaade ediliyor. Bütün Yazır Mahallesi duman altı olmak zorunda mı? Burası şehrin nefes borusu gibi Akyokuş’tan üniversite kampüsüne kadar sürekli hava akımının olduğu yer. Araya çöp dumanını kattın mıydı duman altı oluyor.

Özellikle en yakın olan 500 Evler Mahallesi ve Yazır Mahallesi ile bölgedeki BEYHEKİM HASTAHANESİ ve yanındaki diğer hastaneler duman soluyor.

Çöplük diye kendi halinde yanıp sönmesi mi bekleniyor?

Buna bir çözüm bulunamaz mı?

Selamlar.”

…………..

Yetkililerin özellikle de Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkilerinin bu konuya acil bir el atmalarını bekliyoruz.

AKYOKUŞ AK, PAK VE TEMİZ OLMALI…

Pazartesi günü bir okurumuz Konya’nın yeni gözdesi yerden bu fotoğrafları ve bilgiyi paylaşıyordu;

“Uğur Bay, Akyokuş’a yapılan köprünün bacakları pazar günü yerli yabancı turistlerin yoğun olduğu zamanda pislik içinde. Buraya kesinlikle bir el atılmalı. Çok üzücü bir durum var burada.”

foto-4-236.jpg

foto-5-153.jpg

 

ZAFER’DE ÇÖPLERİN YARISI YOLLARDA

Bu görüntüler ise önceki gün saat 00.21 sularında Zafer Meydanından İstanbul Pastanesi’nin bulunduğu sokaktan geliyordu;

foto-6-105.jpgfoto-7-067.jpgfoto-8-032.jpg

Ve bunu bizimle paylaşan okurumuz altına da şunları yazıyordu;

“Uğur Bey biz kimsenin ekmeğinde değiliz. Hele hele garip işçilerin hiç değiliz ve olamayız. Ama belediye aracı çöp topluyor ne var ki yarısı hâlâ yerde kalıyor.”

…………..

Şimdi gelelim tekrar yazımızın başlığına ve sözün özüne.

Kim ne derse desin kim hangi yalanı söylerse söyleyin, kim ama Uğun Başkan’a ama bana çamur atmak isterse istesin tutmaz. Ben ne Uğur Başkan’ın danışmanıyım ne de adamı…

Haaa şu çok açık ve net.

Uğur Başkan Selçuklu Belediye Başkanı olduğu günden bu yana başkanın vizyonu, ufku, mühendislik zekası olduğunu hep dile getirdim. Ben hâlâ aynı yerdeyim. Başkan Selçuklu’yu çabuk toparladı ve yönlendirmişti.

Elbette Büyükşehir’de ipler hemen ele alınamıyor.

Bu demek değildir ki dün şöyle kötü idi böyle çirkin ya da yumuk idi. Biz asla dünü kötüleyen bugünü alkışlayan samimiyetsiz insanlardan değiliz. Allah’a şükürler olsun ki de elimiz kalem tuttuğu sürece böyle olmaya ya da bu duruşta dayanmaya çalışacağız.

Şu anda Uğur Başkan Büyükşehir’de taaaa Halil Ürün’den bu yana gelen bir yapılanmayla oynuyor. Yani en başta kendisi ile ilk planda yüz yüze geleceği A takımını yeniliyor. Bu A takımı da görevlerini en iyi en eksiksiz yapıldığı sürece buradalar. Yani görevini tam yapamayanlar için burada beş yıllık garanti bir koltuk makam yok.

Yani diyoruz ki Uğur Başkan’la Konya’da yepyeni yeni ve gelecek vadeden bir dönem başladı.

Bu dönemde Konya en başta Sayın Cumhurbaşkanımızın desteği ile artı Sayın Bakan Murat Kurum ile altın dönemini yaşayabilir.  

Bunu hepimizin Konyalı ve Konya’da yaşayan hepimizin yaşayabilmesi için en başta Büyükşehir’de olmak üzere en ücra köşedeki müdüründen amirinden en alttaki temizlik işçisine güvenlikçisine kadar herkesin sadece görevini değil görevini ve işi ile alakalı yan faktörleri en iyi şekilde yapması ve bu işine de yüreğini koyması gerekir.

Eeeee koymadı.

Koymaz ise sizin, bizim ya da bu şehre gelen yerli yabancı insanların gözünde beyninde böyle bir Konya kalır.

Bu fotoğraflar yalan mı? HAYIR

Foto montaj mı var? Elbette ki HAYIR.

Konya bu mu? Böyle mi? HAYIR      

İşte bir işçinin bir yetkilinin bir anlık gafleti ya da kendi insanımızın kendi kendimize pisliği ortaya böyle çirkin görüntülerin çıkmasına neden oluyor.

Yani… Yanisi diyorum ki bundan böyle tüm belediye çalışanları çok daha akıllı, çok daha dikkatli ve çok daha uyanık olmak zorundadırlar. Uğur Başkan birinci şansı vermiş olabilir ama asla ikinci şansı tanımaz. Demedi demeyin.

Bu yüzden de yeni dönemde yeni Konya ile birlikte Uğur Başkan efsane olabilir. Böyle bir ufuk açıldı. Eğer tüm Konya bu nimetten faydalanmak istiyor ise, bunda da samimi isek önce Büyükşehir’den ve belediyelerden ekmeğini aşını işini kazananlar dikkat etsin diyorum.

 

GÜNÜN OKKALI SÖZÜ

Hakiki dost sıkıntılı zamanlarda senin gurur ve izzet-i nefsini kırmadan sana yardım edendir.

 

NE ZAMAN ADAM OLURUZ?

Havaların ısınması ile şehrin dört bir yanında insanı canından bezdiren sinek ve uçan haşerelerin durumuna net bir el atabildiğimiz zaman daha iyi ADAM oluruz.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

34 Yorum