1. YAZARLAR

  2. Süleyman Sayan

  3. Boynuz ve Ayak
Süleyman Sayan

Süleyman Sayan

Yazarın Tüm Yazıları >

Boynuz ve Ayak

A+A-

Torku Konyaspor, rakiplerinin puan kaybettiği haftada en azından 1 puan için İstanbul’a gitti. Son haftalardaki kötü gidişe Fenerbahçe maçında alınan 1 puanla bir anlamda dur dediler. Bu karşılaşmada alınacak puan ya da puanlar istikrar sağlama adına önemliydi. Torku Konyaspor’un Ömerali, Djalma ve Marica’dan yoksun kadrosuyla ne yapacağı ise merak konusuydu.

İlk yarı rüzgarı da arkasına alan Torku Konyaspor alıştığımız kontrollü oyununun üzerine bir tık daha giderek pozisyonlarda buldu. Kalesindeki ataklarda ise son haftalarda performansı giderek yükselen Kaya güven verdi. Maçın hakemi Halis Özkaya korkulanın aksine ilk yarı Semih’in düdükten sonra vurduğu topa kart göstermemesi dışında güzel maç yönetti diyebiliriz. Golsüz geçen ilk yarının ardından, ilk yarıya oranla ikinci yarı iki takım adına da hareketli başladı karşılıklı ataklarla takımlar gol aradılar. Torku Konyaspor’un pozisyonları daha net olmasına karşı Başakşehir’in de tehlikeli pozisyonları yok değildi.

İki takımın oyun sisteminde hem benzerlik hem de çakışma olduğundan tıpkı ligin ilk yarısında oynanan maç gibi, oyun belli bir noktaya kilitlendi ve golsüz sona erdi. Zaten maçın son on dakikası takımlar Dimyat’a pirince gidip eldeki bulgurdan olmayalım hesabı cümbür cemaat baskı yapmadılar bu şekilde de duran top haricinde gol bulmaları da neredeyse imkansız oldu. İlk 80 dakikada aman aman bir maç olmadı zaten dediğimiz gibi orta alanda karşılıklı top kayıpları içerisinde sıkışan 90 dakika bitse de gitsek diyen iki ekip, bireysel başarı ve saman alevi gibi yanıp sönen ataklar izledik. Tehlikeli bölgelerden de çok serbest vuruş olmayınca, bulunan pozisyonlarda cömertçe harcanınca maç başladığı gibi golsüz sona erdi. Bu sistemlerle nasıl oluyor ekibimiz kümede kalmaya Başakşehir Avrupa’ya oynuyor ayrı bir tartışma konusu.

Ligimizde üç büyüklerin hemen ardından dördüncü sırada bulunan, Başakşehir gibi bir deplasmandan 1 puan ile ayrılmak gerçekten önemliydi küçümsemeyelim, Torku Konyaspor bunu başardı.

Sözün özü her fırsatta yerden yere vurulan Kaya Tarakçı takıma 1 puan kazandırdı, Her zaman göklere çıkardığımız Hasan takımı 3 puandan etti, eee boşuna dememişler kalecilik nankör meslek,  her zaman golcünün kaçırdığı değil, kalecinin yediği konuşulurmuş, tıpkı hepimizin bildiği ayak boynuz hikayesi gibi lafımız meclisten dışarı geyiğin çok sevmediği ayaklar aslandan kaçmasını sağladı, çok sevdiği boynuzlar ise yakalanmasına neden oldu…

Çok önemli 1 puanı alan ekibimizi tebrik ediyor, gelecek hafta oynanacak haftanın açılış maçı olan Kasımpaşa maçında skor anlamında ümitlendirdikleri için teşekkür ediyorum…

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT