1. YAZARLAR

  2. Süleyman Sayan

  3. Bu mağlubiyet kime gelsin?
Süleyman Sayan

Süleyman Sayan

Yazarın Tüm Yazıları >

Bu mağlubiyet kime gelsin?

A+A-

Bu takımın neresini eleştireyim bilemedim, ama sonra dedim ki iyi futbol iyi oyuncularla oynanır iyi niyetli oyuncularla değil, kalite eksiği olan bir takımız . Bu kalite eksikliğine bir de yanlış mevkilere alınan yanlış oyuncular eklenince ortaya şöyle bir tablo çıkıyor.
Ligin en az gol atan takımı ve en fazla yiyenlerden biri, Erciyes maçına çıkmadan önce yapılan komik açıklamalar, bu maçı ya da her hangi bir maçı galip gelmek için eldeki verileri karşıdaki takımla kıyaslarsınız eksileri artıları bakarsınız Erciyesspor’un hücum oyuncuları Torku Konyaspor’un kırılgan savunma oyuncularına göre çok daha üst düzey olduğunu görmek zor olmasa gerek. Zaten gol yollarında problemi olan temsilcimizin en etkili oyuncularından Torje ve Djalma’dan da yoksun olması, Marica’nın daha istenen düzeyde olmaması hücum oyuncularının da, Erciyes savunmasında adeta eridiğini görmek için futbol kahini olmaya gerek yoktu. Beni asıl şaşırtan ise bu maçta taraftarın beğenmediği pas trafiğini bırakın iki pas yapmaktan aciz göründüler. Orta alanda bu kadar olumsuz oynamaları üst üste bu kadar çok hatalar yapmaları şaşırttı. Erciyes biraz dikkatli oynasa Konya adına tarihin en acı skorlarından biri çıkabilirdi. Hepsi bir yana Marica’nın pozisyonunda hakem penaltı kırmızı kartı verse bu kötü oyunla bile belki 1 puan alabilirdik. 
Bu mağlubiyet futbol takımını yönetemeyip ülke yönetimine kalkışanlara gelsin. Yapacakları 3-4 transferle Avrupa’ya gidebilecek ekip kurma şansı varken menajerlerin esiri olmuş taraftar kandırmaya yönelik yapılan transferlere aracı olanlara gelsin. Taraftarları maça götüreceğiz deyip gece geç saatlere kadar bekletenlere gelsin, takımımız yeterli diye köşe yazısı yazan yazarlara gelsin. Tribünleri her hafta dolduran taraftarlar siz bu kötü yönetimde kötü oyunda güzel olan tek şey siniz siz de onlara uyup kötü tezahürat ya da maça gelmemezlik yapmayın. Biliyoruz ki büyük maçlar çöküş ya da çıkış maçı olurlar o ışığı görmesek de neden olmasın diyelim, sonuçta bir tane Konyaspor var… Selametle

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT