LEYLA HANIM, FATMA BAŞKAN’I NASIL KIZDIRMIŞ?

Cuma ikindin saatlerinden cumartesi akşamına kadar önce şehidimiz, ardından da korkunç katliam gibi trafik kazası haberleri ile hem yüreğimiz yandı hem de çöktük. Allah evlatlarını, yakınlarını kaybeden analara babalara ecir sabır versin. Hayatta en büyük acılardandır evlat acısı. Biz çekmedik ama yakınlarımızda böyle acısını tarifsiz örnekler var. Cenab-ı Allah’ım kimseye evlat acı göstermesin yaşatmasın  

NİYE GAZETEYE SÖYLEDİNİZ?

Cuma günü Selçuklu Belediyesi Özalkent bölgesinde bulunun Mehmet Akif Mahallesi Mahalle Konağı’nın yüzme bölümü soyunma kabinlerine ait kirlilik ve pislik görüntülerini bir okurumuzun sayesinde sizlerle paylaşmıştık.

Yazımızdan birkaç saat sonra bizimle derdini paylaşan okurumuz Mustafa Bey bu kez bize ve yetkililere teşekkür ediyordu;

“Teşekkürler Uğur abi

Abi S.A hayırlı sabahlar hayırlı cumalar derdimize kulak vermişsin teşekkür ederim. Resim ve yazıdan hemen sonra 15 dakika önce belediyeden bir yetkili aradı. Neden gazeteye attınız? Tarzında sitemde bulundu. Bulunsa da bundan sonra  temiz bir ortamda spor yapacağız sayende, ellerinden öpüyorum abi. Kazancın, ömrün bereketli olsun.”

…………………

Mustafa Bey’in paylaşımı ile biz de mutlu olduk. Ama üzüldüğümüz konu belediye çalışanlarının da ya da nerede ne sorun varsa biz dile getirdiğimiz zaman kimse suçu kabahati üzerine almadan hemen insanımızı suçlarlar, “Niye bize söylemedin de gazeteci Uğur’a söyledin?” Yaaaa vatandaş kusurlu yazan Uğur Özteke kusurlu siz maşallah sütten çıkmış ak kaşıksınız. Vatandaş basına durumu aktarmasın o duruma getirmeyin görevinizi tam yapın. Kimse de kimseden şikâyetçi olmasın.

AYKENT AYAKKABICILAR

ÇALIŞANLARI ZOR DURUMDA   

Bir bayan okurumuz bir anne samimi olarak içinde bulunduğu durumu sizlerle şöyle paylaşıyordu;

“Öncelikle selâmlar, ben sesimi kimseye duyuramıyorum. Benim eşim sayacı, Aykent Ayakkabıcılar Sanayii’nde çalışıyor. Eşim nerdeyse bir yıldır çalışamıyor. İş yok diyorlar. Benim iki çocuğum var, ev almıştık evimin ödemesi var. Kızım üniversite okuyor şehir dışında. Ayakkabıcılar ölmedi amma sürünüyor. Çok zor durumdayız. Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a da yazdım. Ama kimsenin umurunda değiliz. Bir ben değilim sanayide çalışanlar perişan, önce kendi insanına sahip çıkmalılar. Bir de burada sesimi duyurmak istedim inşallah benim ve benim gibi zor durumda olanların sesini duyurun, eşlerimizin işleri açılsın Aykent kan ağlıyor. Gidin ve görün umarım bu sefer beni duyan bir yetkili olur.”

……………..

Zor çok zor çok zor…

Allah bu annemize ve tüm zor durumda olman insanlarımıza kolaylık versin. Ferahlık versin. Yollarını açsın. Yüzlerini güldürsün. Rabbim cümlemize hayırlı ömürler hayırlı nefesler versin inşallah. Ama bizleri yönetenler şunları hiç akıllarından çıkarmasınlar. Bu insanlar böyle acı çekerken bizlerin ve sizlerin rahat uyuması yemesi içmesi inan Allah nezdinde haramdır.    

…………..

BÜYÜKŞEHİR MERAM YENİ YOL

İÇİN HASSASİYETİNİ GÖSTERMİŞ

Dostumuz okurumuz Abdurrahman Özkaynak bir süre önce bize ve Büyükşehir’e Meram Yeni Yol’da kendisini üzen konuları fotoğraflarla belgeleyip bizlerle de paylaşmıştık. Biz de sizlere durumu aktarmıştık. Bu konuya Büyükşehir’de duyarlılık göstermiş ve son durumu Cuma günü Abdurrahman Bey’e resmi ağızdan şöyle bildirmiş;

Konya Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem

“Sayın Abdurrahman ÖZKAYNAK,

Öncelikle tespit ve önerilerinizden ötürü teşekkür ederiz.                                                             

İletiniz de bulunan taleplerde bordür ve kaplamalarla ilgili yürüyüşü engelleyen kısımlarda çalışmalarımız rutin olarak yapılacaktır.

Ağaçlar, temizlik ve çöp kovası konularıyla ilgili talepleriniz rutin çalışmalarımız ile birlikte, caddemizde gerekli çalışmalar yapılacaktır.”…

………….

Uğur İbrahim Altay’ın ekibi özel kalem ekibi gerçekten kaliteli pırıl pırıl gençlerden oluşuyor. Haa araya çekirdekler sıkışmış mıdır? (İddiaları takip ediyoruz) Onu zaman gösterir. Ama Uğur Başkan kendisine ve ekibine toz kondurmamak adına yoğurdu üfleyerek yiyor ve kimsenin gözünün yaşına bakmıyor. Onun için bu genç ekip de güzel şeyler yapıyor. Biz de kendilerine huzurlarınızda teşekkür ederiz.

…………..

LEYLA ŞAHİN USTA,

FATMA TORU HANIM’I

NİYE ÜZMÜŞ?

Şimdi biz bu satırlarda adam gibi herif gibi bırakın gerçekleri, gördüklerimizi, duyduklarımızı yazmayı ucundan biraz kanatalım bizden kötüsü yok. Özellikle son yıllarda Konya siyasetinde AK Parti’nin Konya cenahında eskisi, yenisi vallahi çok karışık, toz duman. Aman aman ben o kaynayan kazana yanaşmam bile. Bugünün bu son bölümünde tekrar altını çiziyorum, duyduklarımız gördüklerimiz ve bildiklerimiz değil sosyal medya aracılığı ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sayın Leyla Şahin Usta ve Meram Belediyesi eski başkanı Sayın Fatma Toru arasındaki kırgınlığı aktaracağız.

Hem de taaaa Sayın Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan ve eşleri Emine Erdoğan Hanım’ın da etiketlenerek konunun Beştepe’ye taşınmasını sözlere aktaracağız.

Bakın Genel Başkan Yardımcısı Leyla Hanım Meram Belediyesinin törenle hizmete açtığı Tantavi Ambarı ya da yeni adıyla Tantavi Kültür ve Sanat Merkezinin açılışını sosyal medya da şöyle paylaşır

foto-1-636.jpg

Bizim kulağımıza da bu konuda bir şeyler gelmişti. Yine de etliye sütlüye karışmadan durumu Cumartesi günü ucundan köşemize taşımıştık.

Buyurun bu da Meram Belediyesi eski Başkanı Fatma Hanımın o tweete karşılık Sayın Cumhurbaşkanımız ve Emine Hanım’ı etiketleyerek attığı tweet:

foto-2-527.jpg

GÜNÜN OKKALI SÖZÜ

Gösteriş, bir insanın kültürel zayıflığını yansıtma halidir.

 

NE ZAMAN ADAM OLURUZ?

Belediye otobüslerinde cep telefonu yasak ise bu konuşmaların önlenmesi, yasak değil ise yasak olduğuna dair uyarı levhalarını kaldırdığımız zaman daha iyi ADAM oluruz.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
22 Yorum