1. YAZARLAR

  2. Uğur Özteke

  3. Büyükşehir’in “Görünmeyen Dünyası”…
Uğur Özteke

Uğur Özteke

Yazarın Tüm Yazıları >

Büyükşehir’in “Görünmeyen Dünyası”…

A+A-

Bizim PUSULA Yayın grubunun bilindiği gibi iki günlük gazetesi PUSULA ve MİLLİ İRADE, Konya’nın tek haftalık dergisi PS LİFE, aylık dergisi PRESTİJ ve bu yayınlarımızın internet sitelerinin inanılmaz sıkı ve dikkatli bir okuyucu kitlesi var.

Bu okurlarımız bize çok inanıyorlar, güveniyorlar ve bizleri öyle bir takip ediyorlar ki gecenin bir yarısı internetteki en küçük aksamayı anında bildiriyorlar.

Yayınlarımızın sıkı okuyucuları dünyanın dört bir yanından binlerce kilometre uzaklardan bizi kelime kelime takip edip iyi ya da eksik yönlerimizi görüyorlar.

Bu iyiniyetli güzel insanların hepsinden Allah bin kere razı olsun.

Okur “sıkı” olunca şehir ile ilgili de sıkı bilgiler adeta akıyor.

Bakın iki gün önce çok başarılı bir eğitimci okurumuz bize şu fotoğrafı gönderiyor:

foto-1-095.jpg

Altına da “Canım abicim dünyanın görünmeyen gizemi olması gerekmez mi? Ben dünyayı görüyorum” diyordu.

Hocamın bu ince ve dikkatli bakış açısını ayakta alkışlamaktan başka ne yapabiliriz ki?

Teşekkürler hocam iyi ki varsınız…   

BİR DOLMUŞTA TAM 24 KİŞİ HA…

İki gün önce Yeşil Meram Kavşağı’ndan Nalçacı’dan Kerkük Caddesine doğru giden yolda sağda bir marketten ekmek aldım karşıya geçeceğim önümde bir dolmuş durdu. Dolmuş hareket ederse karşıya geçeceğim. Dolmuştan bir kişi indi bir kişi daha dolmuş hareket etmeyince içeriye dikkatlice baktım. O ha o da ne? Vallahi kadınlar kızlar ayakta ekmeği böyle istif yapamazsınız hepsi üst üste tost olmuşlar. Önce hemen şu iğrenç görüntünün bir fotoğrafını çekeyim dedim. Sonra da şeytanıma höst deyip yoluma devam ettim.

Gözümün önünde hala o görüntü dururken dün sabah bakın bir okurumuz bize ne yazıyordu;   

“Sevgili Uğur abiciğim, değerli sektörün duayeni.  Arabam 3 gündür tamirde minibüsle gelip gidiyorum sabah evden çıktım hemen karşıda iki tane ara minibüs bekliyor. Yer Barış Caddesi başlangıcı Hüda Ekmek fırını önü. Dolmuş hattı Beyhekim Son Durak olunca oraya kadar doluyor, ondan sonra yolcu almıyor o bekleyen minibüslerin amacı da o yolcuları almak sabah saatlerinde oluyor bu olay. Sonra o dolmuşlar da normale dönüyor. Bir minibüs geldi bindik ayaktayız dolmuş aldıkça alıyor ayakta 24 kişi var oturanlar hariç. Şoför hala duruyor ama insanlar binecek yer olmadığı için binmiyor virajlarda ve hendeklerde araba bir yerlere sürtüyor ağırlıktan. Allah esirgesin bir kaza o kadar kişi telef olacak. Tabi binme kardeşim diyebilirsin ama malum millet okula işe yetişecek. Bu Otogar-Kampüs-Aydınlık minibüslerinde her gün yaşanıyor. Trafik Koyuncu tünelinin çıkışına duruyor haberleşiyorlar o zaman normal alıyorlar. Amaç trafik değil bir çözüm Ankara-İzmir-İstanbul gibi yerlerde olduğu gibi ya taksi dolmuş uygulamasına geçilsin kısa mesafelerdeki kişiler en azından binerler ya da değişik ilave minibüsler ile takviye edilsin bir çözüm üretilsin.”…

Durum ahval bugünlük bu kadar yeter değil mi?…

GÜNÜN OKKALI SÖZÜ

İşaretler, varılacak hedefi olanlar içindir

NE ZAMAN ADAM OLURUZ?

Dolmuşlarda, otobüslerde kadınlar kızlar üst üste rezil bir vaziyette üstüne üstelik de trafik kurallarına aykırı olarak taşınmadıkları zaman daha iyi ADAM oluruz

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

13 Yorum