BU BİR DESTANDIR

Malum olay 2 yıl önce meydana geldi; devletin araçlarına, ordu malına, teçhizatına el koyarak kısaca gasp ederek, halka karşı bir ayaklanma başlatan, yıllarca sinsice Türk ordusunun içine sızmış FETÖ’ye karşı, tek beden, tek yürek olan Türk milleti dünyaya örnek olacak şekilde demokrasisine ve huzuruna sahip çıkmıştı.

Türk Halkı böyle üç beş çapulcunun eline koskoca devleti bırakmaz, bırakmadı da… Tarihsel süreçte de Türk Milleti hiçbir zaman esaret altında yaşamamıştır.

Devletin başına geçme gibi derdi olanlar böyle ucuz numaralarla başarılı olamaz madem öyle niyetleri var hodri meydan seçim zamanı çık meydana kazanırsan koltuk ananın ak sütü gibi helaldir sana ama halkın iradesini ve demokrasiyi millet kimseye yedirmez, ezdirmez. Oyla gelen oyla gider.

Neticede egemenlik kayıtsız şartsız milletindir.

Bu üstün millet vatanı uğruna tarih sahnesinde her zaman canından vaz geçmiştir. Atalarımızdan bize kalan bu miras sayesinde halkımız taşla, sopayla vatanı korumuştur. Dün Kurtuluş Savaşı’nda ne yapıldıysa 15 Temmuz’da da aynısı yapıldı.  Canı pahasına sokağa çıkarak vatanına sahip çıkan binler eşkıya sürüsünün önüne geçerek alçak darbe girişimine geçit vermedi. Çanakkale’de iman gücüyle mücadele etmiş halkın ruhuyla demokrasi geçilmez dendi ve bu aziz vatan müdafaa edildi.

O gün her görüşten insan Türkçüsü, ülkücüsü, Kemalisti, sağcısı, solcusu, dindarı, CHP’lisi, MHP’lisi, AK Parti’lisi, halkımız o gece görüş farkı gözetmeksizin kenetlenerek adeta tek bir bedende can bulmuş bir Bozkurt gibi tek yürek, tek bilek olarak kardeşçe, kahramanca savaştı. Bu birliktelik daha önce görülmedik bir birliktelikti o gece tıpkı Kurtuluş savaşı gibiydi, Çanakkale gibiydi, Sakarya gibiydi.

Tek gayemiz Vatandır; O gece halkımız Türk Milletinin namus ve şerefini, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü korumak için vatan sevgisi ve iman gücüyle güzel ülkemizi hain terör örgütlerine karşı savundu. Hain darbe girişimi halkın hükümete ve devlete sahip çıkmasıyla geri püskürtüldü. 

Vatandaşımız o gün; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere “Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur” diyerek verdiği nasihati yerine getirip Türk’e kafa tutulamayacağını tüm cihana bir kez daha ruhun aynı ruh, bedenin aynı beden, kanın aynı kan olduğunu ispatlayarak göstermiş oldu.

Bu uğurda canlarını seve seve feda eden demokrasi şehitlerimize Allah’tan rahmet diler, hainleri de lanetliyorum. 

Allah, Türk’ü korusun ve yüceltsin.

Önceki ve Sonraki Yazılar