UĞUR KALELİ, DAVUTOĞLU’NUN EKİBİNDE DEĞİL

Yine bir cumartesi. Eylül ayının sıcak bir tatil günü. Yani bizim gibi amelelerin çalışıp şanslı insanlarımızın tatil yaptığı günde öyle sıkıntılı konulara girmeyeceğiz. Biz de rahat yazılar yazıp kimseyi üzmeyeceğiz. 

Kısaca notlarımıza bakıverelim.

KONYA’NIN İLK ÇOCUK

KÜTÜPHANESİ NEYMİŞ MEĞER

Selçuklu Belediyesinin resmi açılışını yaptığı Konya’nın ilk çocuk kütüphanesi hikayesi dün de devam etti.

Meram’da en üst düzeyden gelen notta bize şöyle bir bilgi ulaşıyordu;

“Açtığımız sosyal tesislerin çoğunda (Fahrünnisa Kültür Merkezi, Altuncan Hatun Aile Merkezi, Millet Kıraathanesi, Mehmet Ali Özbuğday Gençlik Merkezi) ve 15 okulda çocuk kitaplığı ve Havzan Mahallesi Sosyal Tesisinde çocuk kitaplığının yanı sıra çocuk sokağı da düzenlemiştik.”

………………

Tamam yarın da Karatay’dan böyle bir bilgi notu gelirse şaşırmayacağım.

YIKILACAK OLAN SANAYİ

BÖLGESİNDE YENİLEME ÇALIŞMASI

Bir okurumuz üşenmemiş bir sürü fotoğraf çekmiş. İşte bazıları;

foto-1-671.jpg

foto-2-557.jpgfoto-3-393.jpgfoto-4-260.jpgfoto-5-169.jpg

foto-6-116.jpg

Sonrada şunları yazmış;

“Abicim eski Sanayi ve Karatay sanayide kaldırımları yeniliyorlar. Yenildikleri kaldırımlarda hiç bir sıkıntı da yoktu. Yakında yıkılacak sanayinin kaldırımları neden yenilenir acaba? Eski sanayi ve Karatay sanayisini kaldırmayacaklar mı? Yoksa, yoksa bizlerin de bilmediğimiz başka şeyler mi var?

……………

Allah var buradaki hummalı çalışmaya ben bakarken kaldırımlar daraltılıyor yollar genişletiliyor diye düşünüyordum. Benim gibi her şeye şüpheli bakan birisi dahi böyle düşünmemişti.

Biz de herkesin görüşüne saygı duyuyoruz.

BURAYA YAPILAN BARİYLERLER

İNŞALLAH YENİ ÖLÜMLERİ ÖNLEYECEK

Nalçacı’dan Sille istikametinde Kerkük Caddesinin başlangıcındaki alt geçit zaman zaman aşırı hız ve kontrolden çıkan araçlar nedeni ile istenmeyen kazalara dahası çocuk arabasını taşıyan kaldırımdaki annenin bile ölümüne neden olmuştu.

Bu kaldırımlar önce belediye tarafından yükseltilse de kazalar ve kaldırıma çıkan araçlar bir türlü önlemedi.

Çarşamba ve perşembe günü bu alt geçitten geçerken dahası burada kırmızı ışıkta beklerken şu çalışmaları gördüm

foto-7-075.jpg

foto-8-036.jpgfoto-9-017.jpgfoto-10-008.jpg

Şimdi bu güzel ve çok yerinde çalışma için belediye yöneticilerine ve çalışanlarına bu kaldırımı kullanan vatandaşlarımız adına teşekkür ederiz.

……

UĞUR KALELİ “AK PARTİ’YE ZARAR VERMEM”

Çarşamba günü ulusal basında şöyle bir haber yer aldı:

Ahmet Davutoğlu'nun ekibi belli oldu!

İşte yeni partiye katılan 26 isim...

Yeni parti kuracağı konuşulan Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun ekibi resmen belli oldu. Partinin Kasım ayında kurulması bekleniyor.

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun 10 gün içerisinde AK Parti’den ihracı tamamlanacak. Davutoğlu ise ihraç edilmesine karşılık kasım ayında yeni partisini kamuoyuna duyuracak.

Davutoğlu ekibinde kimler var?

Kurulacak partide; eski AK Parti Diyarbakır milletvekili Cuma İçten, eski Gümüşhane AK Parti Milletvekili Feramüz Üstün, eski Konya AK Parti Milletvekili Ömer Ünal, eski İstanbul AK Parti Milletvekili Ali Sarıkaya ve Mehmet Ali Pulcu, eski İzmir AK Parti Milletvekili İbrahim Turhan, eski AK Parti Tokat Milletvekili Çoşkun Çakır, AK Parti eski Bursa Milletvekili Kani Torun, eski AK Parti Konya İl Başkanı Musa Arat, eski AK Parti Erzincan Milletvekili Talha Erol Durmaz, eski Ankara AK Parti İl Başkanı Nedim Yamalı, eski İstanbul AK Parti İl Başkanı Selim Temurci, eski CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, AK Parti eski Bursa Milletvekili Mustafa Öztürk, eski AK Parti Konya Milletvekilleri Kerim Özkul, Uğur Kaleli ve Mustafa Baloğlu, AK Parti eski Bitlis Milletvekili Abdurrahim Aksoy, BBP eski Genel Başkan yardımcısı Hasan Hüseyin Bozok, Davutoğlu’nun eski basın Müşaviri Osman Sert, AK Parti eski Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, AK Parti eski Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, AK Parti eski İstanbul Milletvekili Abdullah Başçı, eski Ulaştırma Bakanı Feridun Bilgin, eski Enerji Bakanı Ali Rıza Alaboyun, AK Parti eski Çankırı Milletvekili İdris Şahin’in yer alacağı öne sürüldü.”

…………

Bu işin aslını öğrenebilmek için bizi ilgilendiren isimlerden birisi de Sayın Uğur Kaleli abimiz idi. Dün kendisini aradım ama ulaşamadım. Ama bir gün önce Uğur Başkan’ın birinci dereceden bir yakını ile birlikte idim. Bu konuyu kendisi ile görüştüm. Benim bildiğim ve bana da bu yakını tarafından birinci ağızdan iletilen bilgi aynen şu şekilde idi;

“Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nun her zaman yanında yer aldım. Kendisine de saygım çok büyük. Ancak böyle bir ortamda AK Parti’ye zarar verebilecek hiçbir yerde yer almam. Zaten artık siyaset yapmayı da düşünmüyorum”…

………….

Onun için yeni siyasi olumlarda özellikle hemşerimiz olması vesile ile bundan sonra daha sık gündemde olacağımız Sayın Davutoğlu ve ekibi ile ilgili gelişmeleri yakından takip edip siz değerli okurlarımıza ve dostlarımıza en doğru bilgi akışını sağlamaya çalışacağız.

İyi tatiller.

 

GÜNÜN OKKALI SÖZÜ

İnsan niyet ve nasip arasında bir çizgide yaşar.

 

NE ZAMAN ADAM OLURUZ?  
İletişimin ve bilgi paylaşımının önemini idrak edebildiğimiz zaman daha iyi ADAM oluruz.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
10 Yorum