1. YAZARLAR

  2. Uğur Özteke

  3. GÖRDÜN MÜ GÖRDÜN MÜ? ÜST GEÇİDİN ÇUKURLARINI GÖRDÜN MÜ?
Uğur Özteke

Uğur Özteke

Yazarın Tüm Yazıları >

GÖRDÜN MÜ GÖRDÜN MÜ? ÜST GEÇİDİN ÇUKURLARINI GÖRDÜN MÜ?

A+A-

Bugün yine siz değerli okurlarımızla farklı birkaç konuya değinmeye çalışacağız.

ZABITAYI AYAKTA ALKIŞLIYORUM

Önceki gün İhsaniye Bölgesinde kırmızı ışıklarda epey uzun bir kuyrukta trafikte bekliyorduk. Yanılmıyorsam üç kırmızıdan sonra yeşili görebildik. Bu sıkıntılı bekleyiş sırasında resmi üniformalı bir zabıtanın tek tek direksiyondaki sürücülere bir şey dağıttığını fark ettik.

Derken Zabıta memuru tebessüm ederek bize de bir broşür verdi. “LÜTFEN Çocuklara sahip çıkalım” diyerek başlayan broşürde kavşaklarda ve trafik ışıklarında bekleyen mendil su satan çocuklara verilen her kuruşun dilenciliği teşvik ettiğine dikkat çekiyordu.

Ve son derece net cümlelerle dilenciliğin bir meslek haline getirilmemesi isteniyordu.

Büyükşehir Zabıta’ya toplumsal bir yaraya bu kadar net ve cesur bir şekilde bizleri bilinçlendirerek parmak bastığı için bir kez daha huzurlarınızda teşekkür ederim.

TRAFİK POLİSLERİNİN HASSASİYETİ

Lise ve üniversite yıllarında inanılmaz bir şekilde polise sempatik bakardım. Oysa ailemizde ne polis ne de asker vardı. Ama belki de gençliğin ve aşırı devlet millet sevgimizden kaynaklanan ülke sevdamızdan dolayı askere polise saygım çok büyüktü. Taa ki 8 yıl önce polisten yediğim ve hala içime sindiremediğim olaya kadar. (Zaten o müdür ve ekibi bugün FETÖ’cü oldukları için aranan ve Amerika’da bulunan ekip)

Neyse konumuz bugünkü polis.

Emniyet Teşkilatı inanılmaz gelişiyor ve değişiyor.

Geçtiğimiz pazar günü Selçuklu Bölgesinde pazar günü sabahın köründe trafik polisinin kontrolü vardı. O saatte bu kontrole çok şaşırdım. Ama inanın vatandaş olarak da çok mutlu oldum. Kendimi güvende hissettim.

Önceki gün yani salı günü akşam saatlerine doğru eski Hava Hastanesine doğru giderken Meram Yeni Yol Alt Geçidine girmek için dönmüştüm ki “pat” polis yine durdu. Kibar güler yüzlü kontrol.

Allah polisimize askerimize devletimize milletimize zeval vermesin.

Bunlar o anda bize sıkıntı gibiymiş gibi gelse de hepimiz için çok iyi şeyler.

BİZİM ÇOCUKLAR NEREDE OYNAYIP KOŞACAK?

Öğretmenlerimiz bizlerin her şeyi. Asla ama asla öğretmenlerimize laf ettirmem. Kendim edersem de Allah taş eder. Ama biraz sonra aşağıda bir okurumuzun bizimle paylaştığı fotoğrafları sizlere sunarken sıkıntısını dile getirirken anlıyordum ki bizim hocalarımız artık eskisi gibi mendil limon satma devrini çoktan bitirmiş diyordum.

yazi-(1).jpgyazi-(2).jpg

 

Evet okurumuz diyordu ki “Bizim çocuklar 10 dakikalık teneffüslerde nerede koşup oynayacaklar?”

………..

Sizce bu veli haklı mı yoksa değil mi?

MİLLET HASTANESİNİN ÖNÜNDEKİ YAYA ÜST GEÇİDİ ZAMANINDAN ÖNCE YAPILACAK

İki gündür okurlarımız bizi dürtüp dururlar. Aydınlıkevler Bölgesindeki Millet Hastanesinin önüne yapılmakta olan yaya üst geçidi inşaatı durdu derler. Önceki gün akşamüstü geçerken baktım gerçekten çalışan yoktu. Dün öğle saatlerine doğru yine o bölgeden geçiyorum yine çalışan yok. “Bu nasıl iştir?” diyerek birde yetkililerden öğrenelim istedik. Şu anda üst geçidin ayaklarının bulunduğu yerde ki çukurlarda çalışmanın durmasının sebebi tamamen teknik çalışma ile ilgili imiş. Çünkü biz Tahir Akyürek Bey’in kesin talimatı ile bu üst geçidin belirlenen tarihten çok önce açılmasını bekliyorduk.

Nitekim de öyle olacakmış ve ihale teslim tarihinden önce bu yaya üst geçidi açılacakmış.

Biliyorum son cümleme hepiniz sövdünüz. Haklısınız geç oldu ama inşallah güç olmaz derler ya…

 

GÜNÜN OKKALI SÖZÜ

Ahret yolcusu olan insanların çeyizleri, ibadetleridir.

 

NE ZAMAN ADAM OLURUZ?

Kadın sürücülerimiz direksiyona gömülüp en sol şeridi eşlerinin yolu gibi zapt etmedikleri zaman daha iyi ADAM oluruz

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

4 Yorum